Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych uznawane jest za jedną z najbardziej efektywnych form reklamy. Dlaczego? Mało które działania przy takim nakładzie środków są w stanie zapewnić długotrwałe rezultaty w postaci nawet kilkukrotnie zwiększonej liczby użytkowników natrafiających na witrynę. W dodatku osoby te już na wstępie są zainteresowane naszą ofertą. To jednak nie wszystko – dlatego jeszcze warto inwestować w pozycjonowanie?
tworzenie stron internetowych - finepages

Pozycjonowanie stron internetowych – co to jest?

Pozycjonowaniem określa się wszelkie działania, które służą uzyskaniu przez stronę internetową wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, generowanych przez wyszukiwarkę internetową, po wpisaniu określonych słów kluczowych. Pozycjonowanie to szereg procesów, które prowadzone są zarówno w serwisie (np. dostosowywanie contentu), jak i poza nim (np. budowanie linków). Podejmowanie regularnych prac optymalizacyjnych, a także bieżące śledzenie zmian algorytmów i działań konkurencji, z czasem pozwala na osiągnięcie i utrzymywanie przez daną witrynę wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Czas wyjaśnić, dlaczego pozycjonowanie się opłaca.

Pozycjonowanie stron www – korzyści

Wśród korzyści pozycjonowania wymienia się najczęściej:
 • tworzenie wizerunku firmy – wysoka pozycja w wyszukiwarce kojarzona jest z prestiżową, popularną i sprawdzoną marką. Dbając o pozycjonowanie dużo łatwiej jest zaskarbić sobie zaufanie klientów;
 • szerszy zasięg reklamy – ulotki trafią jedynie do osób, którym zostaną wręczone, a billboard zostanie zauważony tylko przez ludzi, którzy znajdą się w jego pobliżu. Pozycjonowanie daje natomiast możliwość ciągłego docierania do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów;
 • nastawienie na grupę docelową – pozycjonowanie stron internetowych to działanie nastawione na zdobycie uwagi osób, które już na wstępie wykazują zainteresowanie ofertą Twojej firmy;
 • niskie koszty marketingowe – koszt pozyskania klienta za pomocą pozycjonowania stron internetowych jest znacznie niższy w porównaniu z nakładami, jakie trzeba ponieść przy innych rodzajach reklam;
 • zwiększenie zysków – badania wykazują, że ok. 97% osób rozpoczyna zakupy od skorzystania z wyszukiwarki internetowej. Oferta Twojej firmy ma więc szansę dotrzeć do szerokiego grona osób zainteresowanych zakupem, a tym samym zwiększyć Twoje zyski ze sprzedaży.
projektowanie responsywnych stron internetowych

Pozycjonowanie stron www – dlaczego warto?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że wpisując w Google jakąkolwiek frazę, rzadko zaglądamy na strony, które pojawiają się na drugiej lub na dalszych stronach wyników wyszukiwań. Jaki jest więc wniosek? To pozycja, jaką Twoja witryna osiąga w wynikach wyszukiwania, w dużej mierze decyduje o sukcesie prowadzenia biznesu. Dlatego też, coraz więcej właścicieli stron www i sklepów internetowych uświadamia sobie znaczenie pozycjonowania i wybiera tę formę reklamy jako najbardziej wydajną względem nakładów finansowych. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to inwestycja, która zwraca się z dużą nawiązką.
Jednakże, aby pozycjonowanie było skuteczne, musi zostać powierzone specjalistom z tego zakresu. Nasi eksperci służą wsparciem w profesjonalnym i skutecznym pozycjonowaniu sklepów internetowych i stron www. Z przyjemnością przyczynimy się do sukcesu Twojej firmy, wkładając w naszą pracę pełne zaangażowanie, bogatą wiedzę i doświadczenie. Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: 690 001 951.
W Finepages możemy przygotować również content na Twoją stronę www - sprawdź.

Kontakt

Napisz do nas
  tel.: 690 001 951
  Copyright © 2020 – 2022 Finepages. All Rights Reserved

  KONTAKT

  tel. 690 001 951

  NAPISZ DO NAS

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bitubi Agnieszka Skuza w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie.

  [Zamknij]
  envelope-oclosefacebook-squarephonefacebookinstagramat