Jak stworzyć system do zamawiania jedzenia online w oparciu o Woocommerce

Wtyczka Woocommerce dla restauracji - zamawianie posiłków

Trwająca pandemia COVID zmieniła sposób działania restauracji i punktów gastronomicznych. Dla większości właścicieli restauracji stworzenie strony internetowej umożliwiającej zamawianie jedzenia z dowozem z  restauracji jest niezbędne, aby utrzymać się na rynku. Dobrą wiadomością jest to, że możesz w kilku prostych krokach stworzyć stronę internetową z dostawami jedzenia na WordPress.

Jedną z głównych zalet założenia własnej strony do zamawiania posiłków z restauracji jest to, że nie musisz polegać na zewnętrznych aplikacjach, takich jak Uber Eats i płacić im prowizji. Zamiast tego możesz zacząć przyjmować zamówienia online przez swoją własną stronę i zachować 100% swoich zysków.

W tym samouczku wyjaśnimy, jak utworzyć witrynę z dostawą do restauracji za pomocą wtyczki WooCommerce Restaurant Ordering.

Kup wtyczkę

Jak stworzyć stronę dla restauracji z możliwością zamawiania posiłków na WooCommerce

Aby utworzyć witrynę internetową z dostawą jedzenia, potrzebujesz witryny WordPress z zainstalowaną wtyczką WooCommerce. Będziesz także potrzebować wtyczki WooCommerce Restaurant Ordering, aby skonfigurować menu online i przyjmować zamówienia online.

Krok # 1: Dodaj swoje dania jako produkty w WooCommerce

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest dodanie pozycji menu jako produktów WooCommerce.

Zalecamy podzielenie posiłków na różne kategorie w taki sam sposób, jak w przypadku tworzenia menu dla fizycznej restauracji.

dodawanie poziłków jako produktów woocommerce

Kategorie mogą być na przykład takie:

 • Przystawki
 • Główne dania
 • Desery
 • Napoje

Po utworzeniu kategorii po prostu dodaj każde danie jako osobny produkt WooCommerce. Wprowadź tytuł, opis, kategorię i zdjęcie, a następnie wypełnij sekcję Dane produktu, aby ustawić cenę oraz (opcjonalnie) warianty i inne opcje.

Krok # 2: Skonfiguruj zamawianie dań przez WooCommerce na swojej stronie WordPress

Wtyczka WooCommerce automatycznie tworzy strony sklepu z własnym układem wyświetlania produktów lub w tym przypadku posiłków. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie w przypadku strony oferującej zamawianie jedzenia z dowozem. Zamiast tego możesz skorzystać z wtyczki WooCommerce Restaurant Ordering, aby wyświetlić swoje menu online w formie jednostronicowego formularza zamówienia.

Pobierz wtyczkę do zamawiania restauracji WooCommerce i zainstaluj ją na swojej stronie WordPress. Otrzymasz pliki wtyczki i klucz licencyjny w e-mailu z potwierdzeniem.

konfiguracja strony do zamawiania jedzenia online

Udaj się do WooCommerce → Ustawienia → Restaurant z panelu administracyjnego WordPress i wprowadź klucz licencyjny. Na tym samym ekranie możesz również wybrać domyślne ustawienia formularzy zamawiania posiłków z restauracji.

Oto jak to działa:

Wtyczka WooCommerce Restaurant Ordering automatycznie tworzy formularz zamówienia jedzenia. Jeśli wyświetlasz podgląd swojej witryny z dostawą jedzenia w interfejsie użytkownika, powinna ona wyglądać mniej więcej tak (w zależności od ustawień):

formularz zamawiania posiłków przez stronę internetową wordpress

Nie przejmuj się tym, że strona pokazana powyżej jest w języku angielskim. Wtyczkę można w prosty sposób przetłumaczyć na język polski przy użyciu na przykład popularnego pluginu Loco Translate.

Dania są wymienione w formacie menu z obrazami, opisami i informacjami o cenach. Opcjonalnie możesz utworzyć oddzielne formularze zamówień pozycji dla różnych kategorii zamiast wyświetlać je wszystkie na jednej stronie. Możesz także utworzyć sekcję Ofert Specjalnych.
Najłatwiej to zrobić, wstawiając shortcode [restaurant_ordering] na stronie i korzystając z różnych opcji shortcode, aby wybrać kategorie do wyświetlenia na tej stronie. Klienci mogą po prostu złożyć zamówienie online, a następnie przejść do kasy.

Krok 3: Skonfiguruj dostawę i odbiór

Jedną z największych zalet korzystania z WooCommerce jako silnika witryny z dostawami jedzenia jest to, że ma wbudowane opcje dostawy i odbioru. Aby skonfigurować te ustawienia, po prostu przejdź do sekcji WooCommerce → Ustawienia → Wysyłka w panelu administracyjnym WordPress.

Możesz na przykład utworzyć strefy wysyłki dla obszarów, do których oferujesz dostawy. Załóżmy, że chcesz oferować bezpłatną dostawę do obszarów w pobliżu Twojej restauracji i pobierać opłaty za obszary położone dalej. W WooCommerce możesz ustawić dwie strefy wysyłki. A jeśli chcesz oferować opcję odbioru lub wynos, wystarczy, że utworzysz trzecią strefę wysyłki, która daje klientom możliwość odbioru zamówień z restauracji.

Konfiguracja opcji dostawy i odbiory dań z restauracji

Wtyczka WooCommerce umożliwia również oferowanie opcji dostawy dla każdej utworzonej strefy wysyłki. Możesz skorzystać z tych opcji, aby skonfigurować bezpłatne dostawy do domu, jeśli wartość zamówienia przekracza określoną kwotę, pobierać opłaty za dostawy przy zamówieniach poniżej minimalnej kwoty i oferować odbiór na miejscu.

Jeśli chcesz, możesz również dodać wtyczkę, która pozwoli klientom wybrać dokładny przedział czasowy dostawy lub odbioru.

Krok 4: Drukowanie zamówień w kuchni

Aby uprościć sprawę, możesz zintegrować drukarkę GPRS ze swoją stroną, aby automatycznie drukować zamówienia w kuchni w czasie rzeczywistym. W tym celu zalecamy skorzystanie z wtyczki WooCommerce Automatic Order Printing. Oferuje ona bezproblemową integrację z wtyczką WooCommerce Restaurant Ordering.

Alternatywnie możesz otrzymywać powiadomienia SMS o nowych zamówieniach zamiast drukować zamówienia. Proponujemy skorzystanie z wtyczki SMS Alert Order Notifications. Możesz również użyć wtyczki Twilio SMS Notifications, aby wysyłać klientom SMS-y, gdy ich zamówienie będzie gotowe. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz zaoferować opcję odbioru na miejscu. Pamiętaj, że jeśli chcesz oferować tę usługę, podczas płatności musisz poprosić o numer telefonu klienta.

Krok 5: Oferuj płatności online lub offline

Wtyczka WooCommerce umożliwia skonfigurowanie różnych opcji płatności. Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz zaoferować opcje płatności online, wybierz standardową płatność PayPal i wprowadź swój adres e-mail powiązany z kontem PayPal. Oprócz tego możesz również akceptować płatności kartą kredytową lub debetową albo przelewem online lub Blikiem. W tym celu podpisz umowę z operatorem bramki płatności, na przykład Przelewy24 lub DotPay. Każdy z tych operatorów oferuje bezpłatnie wtyczkę do integracji z WooCommerce.

Możesz także oferować płatności offline (takie jak płatność przy odbiorze), które są szczególnie przydatne w witrynach internetowych z ofertami restauracji. W ten sposób Twoi dostawcy mogą pobierać płatności od klientów.

Zacznij przyjmować zamówienia online już dziś

Konfigurując własną stronę internetową z dostawami jedzenia na WordPress, możesz zacząć przyjmować zamówienia online i zachować 100% zysków.

Zalety wtyczki WooCommerce Restaurant Ordering

Szybkie zamawianie dań na jednej stronie

 • Formularze zamówień błyskawicznych, dania uporządkowane według kategorii
 • Szybkie i łatwe zamawianie jedzenia przez klientów
 • Płatności online za pomocą WooCommerce (dowolna bramka płatności, np. Przelewy24)

Zaprojektuj swoje menu

 • Wybierz szczegóły potraw do wyświetlenia
 • Dodaj przycisk kup teraz lub możliwość zaznaczenia produktów, aby zamówić
 • Wyświetl swoje dania w 1, 2 lub 3 kolumnach
 • Nowoczesny i przyjazny dla urządzeń mobilnych design
 • Wybierz opcje wyświetlane w okienku ze szczegółami - ekstra dodatki, rozmiar, ilość, wymagania dietetyczne (zdjęcie poniżej)
 • Pełne wsparcie dla wariantów produktów
 • Pełne wsparcie dla wtyczki WooCommerce Addons (kupowanej osobno)

wtyczka woocommerce do zamawiania jedzenia online

wtyczka woocommerce dla restauracji

Wtyczka automatycznie tworzy główną stronę zamówienia dań. Możesz stworzyć więcej stron za pomocą prostego short code'u.

Możesz wyświetlać menu restauracji jako pojedynczą listę lub w 2 lub 3 kolumnach i wybrać informacje o produkcie do wyświetlenia.

Możesz korzystać z wariantów produktów, aby sprzedawać opcje dań, lub oferować bardziej zaawansowane opcje dzięki rozszerzeniu Product Add-Ons od Woocommerce.

Możesz wybrać między natychmiastowym zamówieniem, w którym produkty są zamawiane jednym kliknięciem, lub lightboxem, aby umożliwić klientom wybór ilości i opcji.

Klienci mogą zamawiać jedzenie z domu lub w podróży. System zamówień w restauracji działa na wszystkich urządzeniach.

Wtyczka zaprojektowana do pracy z dowolnym motywem. Wypróbowana i przetestowana na popularnych motywach, w tym Avada, Flatsome, Divi i Storefront.

zamawianie posiłków na woocommerce

 

Kup wtyczkę


Warning: Undefined array key "title" in /home/601130.cloudwaysapps.com/efycdgqzxg/public_html/wp-includes/widgets/class-wp-widget-recent-posts.php on line 150

Warning: Undefined array key "number" in /home/601130.cloudwaysapps.com/efycdgqzxg/public_html/wp-includes/widgets/class-wp-widget-recent-posts.php on line 151

Warning: Undefined array key "title" in /home/601130.cloudwaysapps.com/efycdgqzxg/public_html/wp-includes/widgets/class-wp-widget-categories.php on line 165

Warning: Undefined array key "title" in /home/601130.cloudwaysapps.com/efycdgqzxg/public_html/wp-includes/widgets/class-wp-widget-tag-cloud.php on line 133

Warning: Undefined array key "taxonomy" in /home/601130.cloudwaysapps.com/efycdgqzxg/public_html/wp-includes/widgets/class-wp-widget-tag-cloud.php on line 135
tel.: 690 001 951
[oxy-copyright-year ct_sign_sha256='8f29bd874696f7427ae200cdfded6a805f15298c7ea68cad86829ab85f694b5d' ct_options='{"ct_id":23,"ct_parent":9,"selector":"-copyright-year-23-266","original":{"oxy-copyright-year_text_first":"oxy_base64_encoded::MjAyMA==","oxy-copyright-year_text_after":"oxy_base64_encoded::RmluZXBhZ2VzLiBBbGwgUmlnaHRzIFJlc2VydmVk","oxy-copyright-year__typography_font-size":"13"},"activeselector":false}'][/oxy-copyright-year]
[oxy-off-canvas ct_sign_sha256='ab3376caa62e1a310cfacbbf3278e88aa04c057ce44e5815724dfcf2ca246d9a' ct_options='{"ct_id":12,"ct_parent":1,"selector":"-off-canvas-61-7","original":{"oxy-off-canvas_slug_offcanvasinner_background_color":"#ffffff","oxy-off-canvas_trigger":".kontakt-trigger","oxy-off-canvas_slug_offcanvasinner_width":"350","oxy-off-canvas_-offcanvas-inner_box_shadow_box-shadow-color":"rgba(0,0,0,0.49)","oxy-off-canvas_-offcanvas-inner_box_shadow_box-shadow-horizontal-offset":"0","oxy-off-canvas_-offcanvas-inner_box_shadow_box-shadow-vertical-offset":"0","oxy-off-canvas_-offcanvas-inner_box_shadow_box-shadow-blur":"12","oxy-off-canvas_-offcanvas-inner_box_shadow_box-shadow-spread":"0","z-index":"2147483648","visibility":"visible","oxy-off-canvas_builder_visibility":"hidden"},"activeselector":false}']

KONTAKT

tel. 690 001 951

NAPISZ DO NAS

[oxy-fluent-form ct_sign_sha256='9c2c9198fc3585357b3cc2e6001dcc0a551c38a99f3263a4570321c1fd2bde1d' ct_options='{"ct_id":17,"ct_parent":12,"selector":"-fluent-form-62-7","original":{"oxy-fluent-form_-fluentform -ff-el-form-control_typography_font-family":{"0":"global","1":"Display"},"oxy-fluent-form_-fluentform -ff-btn-submit_typography_font-family":{"0":"global","1":"Display"},"oxy-fluent-form_-fluentform -ff-btn-submit_typography_text-transform":"uppercase","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_background_color":"color(1)","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_color":"#ffffff","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_width-unit":"%","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_width":"100","margin-top":"10","oxy-fluent-form_slug_frmfluentformfftcell_padding_left|padding_right":"5","oxy-fluent-form_slug_fluentformffelgroup_margin_bottom":"10","oxy-fluent-form_-fluentform -ff-el-form-control_typography_font-size":"14","oxy-fluent-form_fluent_form_id":"1"},"activeselector":false}'][/oxy-fluent-form][Zamknij][/oxy-off-canvas]
envelope-oclosefacebook-squareinstagram